Vichy Dermablend Fluid Foundation

Cmimi 3700 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Fondotintë e lëngshme për të gjitha llojet e lëkurës 30 ml

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.

Fondotintë e lëngshme, në disa nuanca që realizon mbulim të plotë dhe që zgjat në kohë.
Ofron një mbrojtje të plotë dhe i jep lëkurës një ndjesi komforti.
I jep lëkurës ngjyrë uniforme dhe nuk krijon ndjesinë e një maske në fytyrë.
Me faktor mbrojtës SPF 35 që i jep aftësi ta mbrojë lëkurën nga rrezatimi diellor.
I pasur me ujin termal Vichy.
Pa parabene.
Jo komedogjenik.
Hipoalergjik dhe i testuar dermatologjikisht.

Përdorimi: Merret një sasi e vogël fondotinte në furçën e make-up-it ose në dorë dhe vendoset në zonat më problematike të fytyrës. Përhapet në të gjithë fytyrën deri në uniformizim.
Përbërësit: Aqua, Undecane, Dimethicone, Glycerin, Tridecane, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/ Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Disodium Stearoyl Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Ethylhexylglycerin, Ci 77891, Ci 77492, Ci 77491, Ci 77499.

Produkte të tjera