Vichy Dermablend 3D Oil-Free

Cmimi 3700 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Fondotintë jovajore për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike 30 ml

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.

Fondatintë me teksturë të lehtë, që ofron një mbulim të plotë 3D dhe korrigjon parregullsitë e lëkurës të yndyrshme me tendencë akneike
Ofron efekt matifikues për rreth 16 orë.
Përhapet njëtrajtësisht dhe i jëp lëkurës një ndjesi komforti.
Me faktor mbrojtës SPF 25 që e bën të aftë t’i ofrojë lëkurës, një mbrojtje ndaj rrezatimit diellor.
E përshtatshme edhe për lëkurën kuperoze, pasi pakëson skuqjen.
Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.
Pa parabene.
Përdorimi: Merret një sasi e vogël fondotinte në furçën e make-up-it ose në dorë dhe vendoset në zonat më problematike të fytyrës.Përhapet në të gjithë fytyrën deri në uniformizim.
Përbërësit:Aqua / Water, Dimethicone, Glycerin, Synthetic Fluorphlogopite, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone Crosspolymer, Sorb I Tan Isostearate, Triethanolamine, Salicylic Acid, Aluminum Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl Glutamate, Eperua Falcata Bark Extract, Dextrin, Polysorbate 60, [+/- May Contain Ci 77891 / Titanium Dioxide, Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides ].

Produkte të tjera