Selenium 200 mcg Veg Capsules

Cmimi 1470 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Seleni eshte nje mineral esencial per prodhimin e enzimave qelizore dhe permban 25 proteina te nevojshme per shume procese fiziologjike

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.

Mineral esencial
Seleni është një mineral esencial i cili gjendet tek arrat e brazilit, frutat e detit dhe tek embrioni grurit. Ky mineral është thelbësor për prodhimin e enzimave qelizore si Glutatione dhe përmban më shume se 25 proteina të ndryshme të quajtura selenoproteina, të cilat janë të nevojshme për shumë procese fiziologjike, përfshirë sintezën e ADN dhe shëndetin riprodhues.

Përdorimi: 1 kapsulë në ditë gjatë një vakti

Paketimi: 90 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Selen (nga L-Selenometioninë)

200 mcg

364%

Përbërës të tjerë: Hipromelozë, miell orizi, acid stearik (origjinë bimore)

Produkte të tjera