Iron Complex Veg Tablets

Cmimi 1790 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Kompleksi hekurit eshte nje perzierje unike e Ferrochel dhe bashke-perberesve te tij te rendesishem te kombinuar me elemente botanike.

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.

NOW® Iron Complex është një përzierje unike e Ferrochel® dhe bashkë-përbërësve të tij të rëndësishëm të kombinuar me elementë botanikë. Hekuri është një mineral i nevojshëm për formimin e hemoglobinës. Vitamina B12 dhe acidi folik janë të nevojshëm për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, ndërsa vitamina C është e njohur që rrit përthithjen e hekurit në traktin gastrointestinal.

Përdorimi: 1 kapsulë cdo ditë të shoqëruar me ushqim.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Vitamin C (si acid absorbik)

50 mcg

56 %

Acid folik

333 mcg DFE (200 mcg acid folic)

56%

Vitamin B12 (si Cianokobalamin)

50 mg

2083

Hekur (nga Ferrochel® bisglicenat hekuri)

27 mg

150 %

Rrënjë organike nga Angelica Sinensis)

100 mg

*

Mjeder (gjethja e Rubus Idaeus)

100 mg

*

Përbërës të tjerë: Celulozë, acid stearik (origjinë bimore), kroskarmeloz natriumi, silic, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe shtresë vegjetariane.

Produkte të tjera