Bionike – Acteen Xhel për pastrimin e lëkurave të yndyrshme proakneike

Cmimi 1300 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Xhel shkumues me shplarje për pastrimin në thellësi të lëkurës të yndyrshme me tendencë akneike.
Efekti “scrub”, i krijuar nga prezenca e mikrogranulave, pastron në thellësi pa irrituar, lehtëson largimin e qelizave të vdekura, largon papastërtitë dhe ndihmon në parandalimin e formimit të pikave të bardha, pikave të zeza dhe puçrrave.

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.

Xhel shkumues me shplarje për pastrimin në thellësi të lëkurës të yndyrshme me tendencë akneike.

Efekti “scrub”, i krijuar nga prezenca e mikrogranulave, pastron në thellësi pa irrituar, lehtëson largimin e qelizave të vdekura, largon papastërtitë dhe ndihmon në parandalimin e formimit të pikave të bardha, pikave të zeza dhe puçrrave. Me një pH lehtësisht acid, mban ekuilibrin e lëkurës duke e bërë të butë, të freskët dhe të pastër.

Përmban:
Granula të celulozës + mikrosfera të dyllit të jojobës: ndihmojnë, duke masazhuar butësisht në lëkurë, eleminimin e qelizave të vdekura dhe yndyrës se tepërt.
Agjentë antibakteriale: kontrollojnë shtimin e baktereve dhe është veçanërisht aktive në bakteret Gram+ (P. acnes), tipik për aknet.
Kombinimi i acidit oleanolik dhe dihidroguaiaretik: reduktojnë yndyrën e tepërt, hiperkeratozën, inflamacionin dhe shtimin e baktereve.
Vajra esenciale të mentes dhe dëllinjës: kanë veti antiseptike dhe anti-inflamatore. Për më tepër ju japin një ndjesi freskie.
Udhëzime mbi përdorimin
Aplikojeni në lëkurë të lagur, masazhojeni për disa minuta dhe shplajeni. Evitoni zonën rreth syve. I përshtatshëm dhe për zona të tjera të yndyrshme të trupit.

Produkte të tjera