Biocollagenix compresse

Cmimi 2700 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Suplement ushqyes me baze Kolagjen marin te hidrolizuar te tipit I dhe III, ne formen me te paster, ne trajte tablete.

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.

Suplement ushqimor me bazë Kolagjen marin të hidrolizuar të tipit I dhe III, në formën më të pastër, në trajtë tablete.

Kolagjeni është proteina kryesore e indit lidhor në trupin tonë. Ka disa lloje kolagjeni në trupin e njeriut: 75% e lëkurës përbëhet nga kolagjen të tipit I dhe III, të cilët i japin lëkurës tonë tonusin, elasticitetin dhe rezistencën e duhur. Kolagjeni i tipit III është tipi i dytë i kolagjenit më të cilin trupi i njeriut është më i pasur, por është i pari që fillon të reduktohet me moshën, prandaj për të ndihmuar në rivendosjen e elasticitetit të lëkurës është shumë i rëndësishëm suplementimi me të. Rekomandohet për përdorime afatgjatë, i alternuar me Biocollagenix flakon.

Përdorimi: 2-4 tableta gjatë ditës, të shoqëruara me shumë ujë.

Kolagjen i hidrolizuar tipi I dhe III (nga peshqit)

5000 g

Nuk përmban: Ngjyrues artificial, aroma artificiale, konservantë, produkte qumështi, gluten, laktozë, OMG, sheqer dhe ëmbëlsues.

Produkte të tjera