Magnesium 400mg Veg Capsules

Cmimi 400 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Magnez 400 mg, mineral esencial per metabolizmin dhe prodhimin e energjise, kontraktimin e muskujve, percimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave.

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.

Sistem nervor të shëndetshëm
Esencial për funksionin e enzimave
Magnezi është një mineral esencial për metabolizmin dhe prodhimin e energjisë, kontraktimin e muskujve, përcimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave. Është një faktor i nevojshëm për funksionimin e 300 enzimave. Ndër reaksionet e katalizuar nga këto enzima janë sinteza e acideve yndyrore, sinteza e proteinave dhe metabolizimi i glukozës. Magnezi është gjithashtu i rëndësishëm për rregullimin e balancës së kalciumit përmes efekteve të tij në gjëndren e paratiroides.

Përdorimi: 1 kapsulë cdo ditë.

Paketimi: 180 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Magnez

(nga oksid magnezi, citrat magnezi dhe aspartat magnezi)

400 mg

95%

Përbërës të tjerë: Miell orizi, celulozë (kapsulë), silic dhe acid stearik (origjinë bimore) Kripë, sheqer

Produkte të tjera