Effer-C Lemon Lime Packets

Cmimi 2830 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Formule e patentuar e cila furnizon trupin me spektrin e plote te vitaminave B, minerale, elektrolite, CoQ10 dhe Acid alfa lipoik.

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.
  • 1000 mg vitaminë C eferveshente
  • Për më shumë energji dhe sistem imunitar të shëndetshëm*
  • Elektrolite jetësore + vitamina dhe minerale*
  • E përgatitur me fruta natyral

Ndryshimet sezonale dhe ndryshimet në stilin e jetesës dobësojnë sistemin imunitar. Për të mbajtur një sistem të shëndetshëm gjatë gjithë vitit përdorni bustinat eferveshente nga NOW®, alternativa më e vecantë dhe më leverdishme për vitaminën C si suplement. Effer-C™ është një përzierje e patentuar, e cila është e kompletuar me vitamina dhe minerale esenciale që ndihmojnë në mirëqënien optimale.* Ështe formuluar që të zëvendësojë shpejt dhe në mënyrë efektive elektrolitet jetësore të nevojshme për fuqizimin tuaj gjatë gjithë ditës.*
Effer-C™ përmban 1,000 mg vitamin C duke përfshirë dhe Transfer C-PLUS, një formë e moderuar e kombinuar me Acid alpha lipoik (ndihmon trupin të rigjenerojë vitamin C) për tretje më të shpejtë.* Effer-C™ gjithashtu furnizon trupin me spektrin e plotë të vitaminës B si edhe 7 minerale që ndihmojnë në prodhimin e energjisë dhe zëvendësimin elektroliteve të rëndësishme.*  Gjithashtu kemi përfshirë CoQ10 dhe Acid Alpha Lipoic që ndihmojnë metabolizmin.* Effer-C™ është pa sheqer. Sheqeri është zëvendësuar me formulë unike të përbërë nga Xylitol dhe BetterStevia™ për shijë sa më natyrale.  Vitamina C tek Effer-C™ është e përfshirë për aftësitë e saj të larta antioksiduese.* Kryesorja, Effer-C™ ka paketim praktik dhe mund ta marrësh kudo që shkon.

 

Përdorimi: 1 bustinë e tretur në një gotë me 100-150 ml ujë.

Paketimi: 30 Bustina eferveshente

Përbërës të tjerë:  Acid citrik, shije natyrale limoni, BetterStevia™ [Ekstrakt organik I certifikuar (Stevia rebaudiana) (Gjethe)], acid malic, acid L-Tartarik, acid L-Aspartik, shije naturale lime.

Transport C-PLUS® është patent e Helios Corp.

Përmbajtja Sasia Për Dozim: Sasia % Së Vlerës Ditore Përmbajtja Sasia Për Dozim: Sasia % Së Vlerës Ditore
Kalori 15 Acid Pantotenik (nga Pantotenat D-kalciumi) 2.5 mg 25%
Totali I Karbohidrateve 4g <1 % Kalcium (nga Ascorbat Kalciumi dhe Pantotenat Dkalciumi) 20 mg 2%
Sheqerna 4 g * Magnez (nga Karbonat Magnezi) 60 mg 15%
Xylitol 1 g Zink (nga Askorbat Zinku) 5 mg 33%
Vitamin C (Si Acid Askorbic dhe Askorbat Kalciumi) 1000 mg 1667 % Manganez (nga Karbonat Manganezi) 1 mg 50%
Tiamin (Vitaminë B1 nga HCl Tiamin) 0.76 mg 51 % Natrium (nga Bikarbonat Natriumi) 50 mg 2%
Riboflavin (Vitamin B2) 0.5 mg 29% Krom (nga Aspartat Kromi dhe Askorbat Kromi) 20 mcg 17%
Niacin (si Niacinamide) 10 mg 50% Potasium (nga Bikarbonat Potasiumi) 180 mg 5%
Vitamin B6 (nga Hcl Piridoksin) 10 mg 500% Acid Alfa Lipoik 5 mg *
Acid Folik 15 mcg 4% CoQ10 (Coenzime Q10) 5 mg *
Vitamin B12 (Si Cyanokobalamin) 30 mcg 500% Lëng Limoni natyral 100 mg *
Transport C-plus® (Trademarked Blend Of Calcium Ascorbate And Alpha Lipoic Acid) 230 mg *
Produkte të tjera