Avene – Fluid SPF 50+ për lëkura normale dhe mikse

Cmimi 2500 L

Kliko në butonin e shportës nëse dëshiron të vendosësh këtë produkt në listen e porosive.
Përshkrimi

Avène Fluid SPF 50+ është një përkujdesje me mbrojtje shumë të lartë (SPF 50+) e formuluar specifikisht për lëkurat e ndjeshme normale dhe mikse.

Per te berë nje porosi direkte kliko në butonin e Telefonatës ose WhatsApp.

Avene – Fluid SPF 50+ për lëkura normale dhe mikse

Avène Fluid SPF 50+ është një përkujdesje me mbrojtje shumë të lartë (SPF 50+) e formuluar specifikisht për lëkurat e ndjeshme normale dhe mikse.

Ky fluid me mbrojtje shumë të lartë përmban kompleks ekskluziv  Sunsitive Protection:

  • Spektër i gjerë mbrojtjeje ndaj rrezeve UVB-UVA
  • Kompleks antioksidant unik, mbrojtje qelizore globale.
  • Ujë termal Avene, zbutës dhe kundër irritimeve.

Tekstura e saj ështe e lehtë dhe i ofron lekurës një efekt matifikues dhe jo me shkëlqim. Nuk lë në lëkurë efekt ngjitës ose të yndyrshëm. Që nga aplikimi, përthithet menjëherë nga lëkura.E thatë në prekje.

Elaboruar me qëllim minimizimin e reaksioneve alergjike. Jo komedogjene.

Udhëzime mbi përdorimim

Para ekspozimit në diell, aplikoni mesatarisht 6 pompa në fytyrë dhe qafën e një të rrituri. Aplikojeni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit,ose djersitjes.

Produkte të tjera